Diyanet İşleri Başkanımız Camimizde 5 Bin Kişiye Sabah Namazını Kıldırdı, Sohbet Yaptı...

Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez, 19 Ekim Pazar sabahı Türkiye’nin en geniş kubbeli camisi olma özelliğine sahip Nilüfer Edebali camimizde, camiyi dolduran yaklaşık 5 bin kişiye sabah namazını kıldırdı.

Mehmet Görmez, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında bulunduğu Bursa’da, sabah namazı için Ataevler Edebali Camimize geldi. Namazı kıldıran Başkanımız, daha sonra vaaz verdi.

Ayrıca Bursa İl Müftümüz Prof. Dr. Mehmet Emin AY Namaz sonrası Kur’an-ı Kerim Tilavetinde bulundu.

Mehmet Görmez hocamız, vaazında, böyle bir mabette Allah’ın rızası etrafında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.Cami ve Gençlik Haftası vesilesiyle Bursa’da bulunduğunu hatırlatan Görmez, şöyle konuştu: "Dün akşam büyük bir salonda binlerce genç kardeşimizle beraber olduk. Bu sabah da sizlerle birlikte olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugünün hediyesi olarak gençlere bir hatırlatmada bulunmak istiyorum Resul-i Ekrem’in hayatı en ince noktalarına kadar yazılmış bize kalmıştır. Ancak bilhassa gençlik hayatında Resul-i Ekremin neler yaptığına dair teferruatlı bir şekilde bilgileri elimizde yok. Temel bilgiler mevcut. Resul-i Ekrem’in bilhassa dede ocağında, amca ocağında yaptıklarını biliyoruz. Ticaretini biliyoruz. Evlilikten önceki hayatına dair ana noktaları biliyoruz. Fakat o gençlik hayatının tamamını bize özetleyen bir hadis var. Bu hadis, Kur’an-ı Kerim’den sonra en sahih kitap olarak kabul ettiğimiz Buhari’nin hadisidir aynı zamanda. Buhari’nin, vahyin nasıl başladığını bize rivayet ettiği hadistir. Burada Efendimizin gençlik hayatı tamamen özetleniyor." dedi.

Edebali Camiindeki programa Bursa Valimiz A. Münir KARALOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep ALTEPE, Emniyet Müdürümüz Sabri DURMUŞLAR ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Galeri