Çanakkale Şehitleri ve Tüm Şehitlerimizi Muhteşem Bir Program İle Andık

Çanakkale Şehitleri Anma Programı

18 Mart Pazar sabahı Bursa Edebali Camimizde teheccüd vakti saat 05:15’te başlayıp 08:00'e kadar süren, yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Çanakkale Şehitleri ve tüm Şehitlerimizi andık Elhamdulillah.

Program Edebali Camii İmam Hatibimiz Mehmet YAZAR hocamızın kıldırdığı teheccüd Namazı ile başladı. Teheccüd Namaz sonrası Akşemseddin Camii İmam Hatibi Yahya ÇELİK ve Emniyet Camii İmam Hatibi Said CENGİZ hocalarımız güzel sesleriyle Kur'an-ı Kerim Tilavetinde bulundular.

Çanakkale Şehitleri Anma Programı

Fethiye Merkez Camii Müezzini Zeki DERE hocamızın okuduğu "Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor" kasidesi ve sonrasında Kur'an'ı Güzel Okuma yarışması Dünya Birincisi İstanbul Fatih Camii Başimam Hatibi Bünyamin TOPÇUOĞLU hocamızın okuduğu Kur'an-ı Kerim Tilaveti camiyi dolduran binlerce kişinin duygulu anlar yaşamasına vesile oldu.

Çanakkale Şehitleri Anma Programı

Bursa İl Müftümüz İzani TURAN hocamızın kıldırdığı Sabah Namazının ardından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin AY hocamız duygularını da katarak okuduğu mihrabiye ve Naat-ı Şerif'in ardından günün anlam ve önemini anlatan kısa konuşmasından sonra İl müftümüz İzani TURAN camiyi dolduran cemaate çok güzel bir sohbet yaptı.

Sohbetten sonra Nilüfer İlçe Müftümüz Mehmet ÖZTÜRK hocamızın Çanakkale Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için okunan hatmi Şerif'lerin duasını yaptı. Ayrıca hocamız şu anda AFRİN'de şecaat ve cesaretle teröre karşı çarpışan askerlerimize ve polislerimize de özel duada bulundu.

Program sonrası yaklaşık 5 bin kişiye cami avlusunda çorba ikram edildi

Çanakkale Şehitleri Anma Programı