Başarılı Müftümüz Durmuş Ayvaz İstifa Etti

Durmuş Ayvaz

Ülke genelinde ses getiren büyük projeleri planlayıp hayata geçiren, dürüst, vefalı, idealist, çalışkan ve başarılı Nilüfer Müftümüz Durmuş AYVAZ, “Yeni Türkiye” yolunda dine, vatana ve millete hizmet için farklı bir kulvarda koşmaya karar verdi.

Durmuş AYVAZ, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Bursa Milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldı.Teşkilatımızda çalıştığı sürede birçok başarıya imza atmış çalışkan, dürüst, vefalı ve idealist olan hocamız; 1971 yılında Trabzon Beşikdüzü ilçesi Takazlı köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, İmam-Hatip Lisesini Vakfıkebir’de okudu.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve ayrıca İktisat Fakültesi mezunudur. Halen Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilimdalı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam eden AYVAZ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Müftülük görevine başladığı 2003 yılından beri birçok başarılı çalışmaya ve projeye imza atmıştır.

Bunlardan biri hiç şüphesiz Türkiye’de ilk defa hayata geçecek olan “Din Eğitim Külliyesi"dir. Hocamız projenin bütün safhalarını personeliyle beraber yürüterek, birlik ve beraberlikle nelerin yapılacağını kanıtladı. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ'in katılımıyla temeli atılan külliyede inşaat safhası hızlı bir şekilde devam etmektedir. Din Eğitim Külliyesinde;

250 kişilik Yatılı Kız Kur’an Kursu,
250 kişilik Yatılı Erkek Kur’an Kursu,
Diyanet Akademisi,
İmam Hatip Lisesi
Cami,
Kreş,
Yurt,
Sosyal tesisler,
Spor alanları,
Kütüphane bulunmaktadır.

Sayın hocamız projenin bundan sonraki aşamalarında Milletvekili olarak hizmete devam etmek istiyor. Biz de Edebali Camii olarak kendilerine çıktıkları bu yolda Allah’tan yardım diliyoruz.